Категории каталога

Форма входа

Поиск

Наш опрос

Вы хотели бы предложить мне работу?
Всего ответов: 19

Статистика

Главная » Файлы » Журналистика » Статьи

СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПРОМИСЛОВОГО ПТАХІВНИЦТВА
[ ] 25.05.2008, 04:35
СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПРОМИСЛОВОГО ПТАХІВНИЦТВА
Вже згодом Україна може стати потужним експортером продукції птахівництва, а у 2008 році - довести обсяги виробництва пташиного м’яса в живій масі до 1,205 млн тонн, до такого висновку дійшли фахівці під час Міжнародного конгресу птахівників, який проходив нещодавно у Києві за участі провідних виробників галузі, представників Європейського клубу птахівників і ВГО «Українська аграрна конфедерація».
За словами заступника міністра аграрної політики Петра Вербицького, різкий ріст виробництва продукції птахівництва за останні роки відбувся завдяки тому, що держава надала систему пільг для розвитку галузі, а вітчизняні інвестори скористались цим і вклали гроші у птахівництво. Відтак, значні фінансові вкладення дали можливість відновити роботу практично усіх бройлерних підприємств, а також удвічі-утричі збільшити виробництво продукції на існуючих потужностях за рахунок технічного переоснащення, нових досягнень у технології годування і утримання, впровадження ефективного менеджменту.

ДОВІДКА: Лише з 1 січня цього року 70 інвесторів зробили капіталовкладення у 87 вітчизняних птахогосподарств.

Щоправда, як зазначалося на конгресі, досі гальмівним фактором для нарощування виробництва лишається відстала і зношена матеріально-технічна база птахогосподарств. Застаріле обладнання не дозволяє повною мірою освоювати сучасні ресурсозберігаючі технології . А тим часом саме ресурсозбереження є тенденцією розвитку світового птахівництва.
Наприклад, якщо замінити систему проточного поїння на ніпельне, то витрата води скоротиться удвічі-утричі. Заміна традиційної системи обігріву - котелень на автономну газову також знижує споживання енергоресурсів практично втроє. Крім того, впровадження ресурсозберігаючих технологій призводить до поліпшення якісних показників - схоронності, продуктивності поголів'я, економії трудових затрат, енергетичних і кормових ресурсів, а відтак, здешевлення продукції та підвищення її конкурентоспроможності. Повноцінний розвиток галузі можливий лише за умови впровадження високотехнологічного обладнання.
Для організації вирощування курей у птахогосподарствах України використовують два основні способи утримання: в кліткових батареях і на підлозі.
Система утримання курей в кліткових батареях (переважно 3-4-ярусних) є більш інтенсивною завдяки ефективнішому (у 2,5–3 рази) використанню приміщення пташника. На підлозі, зазвичай, утримують курей, яйця яких ідуть на інкубацію, та птицю, що вирощують на м’ясо. За цієї системи густота посадки птиці на 1 м2 площі підлоги порівняно невелика. У пташниках птицю утримують на глибокій незмінній підстилці, сітчастій або планчастій підлозі, з вигулами або без них. У промисловому птахівництві перевагу надають утриманню птиці без вигулів, оскільки за цієї системи у приміщеннях можна створювати штучний мікроклімат.

МЕХАНІЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ЯЄЦЬ

Донедавна вітчизняні птахофабрики були оснащені здебільшого каскадними триярусними батареями БКН-3А для утримання курей-несучок виробництва ВАТ «Ніжинсільмаш» і БКН-3М для утримання молодняку виробництва заводу «П’ятигорськсільмаш». Основними їх вадами є низька ефективність використання простору приміщень і забруднення навколишнього середовища рідким послідом.
Особливістю виробництва кліткового обладнання нині є повернення до випуску прямоточних батарей і збільшення кількості ярусів до 7–8 шт. Виготовленням кліткових батарей в Україні займаються ТОВ «Техна» (м.Київ), ВАТ «Завод «Ніжинсільмаш» і ТОВ "Агромаш ІФ" (Івано-Франківськ).
Товариство «Техна» - найбільший виробник обладнання для промислового птахівництва. Завдяки передовим технологіям воно на 20% дешевше за закордонні аналоги. Це підприємство першим в Україні розробило та поставило на виробництво в 2001 році прямоточні батареї ТБК.
У 2005 р. ТОВ «Техна» розробило кліткове обладнання для утримання курей-несучок, яке відповідає європейським нормам утримання птиці в клітці (ТБЕ). Для максимального наближення до вільного утриманя птиці в клітковому обладнанні ТБЕ передбачено трубу для подачі піску, столик для піску та штучна трава. Клітка має чотири сідала, що дозволяє птиці почувати себе комфортно, несучки не отримують стресу від замкненого простору. Нахил граток підлоги складає 6, що дозволяє яйцям вільно скочуватись на стрічку яйцезбору. Клітки ТБЕ мають захисний екран із оцинкованої сталі, що захищає яйце від розклеювання.
Для поліпшення мікроклімату в пташнику та забезпечення достатньої кількості свіжого повітря конструктори ТОВ «Техна» використали суцільні оцинковані поперечні перегородки з перфорацією. Мінімальна кількість елементів з пластмаси поліпшує гігієну та дозволяє проводити гарячу мийку під тиском. Ніпельні поїлки з каплевловлювачами забезпечують птицю достатньою кількістю води та запобігають потраплянню вологи на стрічку видалення посліду.
Кліткове обладнання від ТОВ «Техна» виготовлене з високоякісної оцинкованої сталі, що забезпечує довговічність конструкції. В конструкціях передбачено великий запас міцності. У батареях ТБЕ використано енергозберігаючі технології. Встановлена потужність електрообладнання в кожній батареї складає 2,3 кВТ. Система ліфтового яйцезбору скорочує витрати праці та енергії.
Дозована система годування забезпечує високу точність роздачі корму. Конструкція розрівнюючого пристрою дозволяє встановлювати форму та товщину шару роздачі корму, не допускає появи «застійних зон». Загнутий усередину бортик годівниці запобігає втраті корму. Подача корму із зовнішнього бункера відбувається за допомогою спірального і шнекового транспортера, який має продуктивність 5-6 т\год.
ТОВ «Техна» Створило просту, надійну та ефективну систему поїння. Медікатор «Dosatron» дозволяє точно дозувати дорогі препарати, витратомір контролює витрати води та не допускає зниження її вживання. Система поїння складається із трьох частин. Перша – вузол підготовки, який містить витратомір, медікатор, два фільтри для механічної очистки води, манометри та запірну арматуру. Друга частина – система розведення води по батареям з можливістю регулювати тиск у системі напування. Третя частина – гілки напування, для кожної клітки в батареї ТБЕ передбачено три ніпельні поїлки з краплевловлювачами.
Система послідовидалення кліткових батарей ТБЕ дозволяє прибирати послід швидко та якісно, а консистенція отриманого посліду дає можливість продавати його землеробам як добриво та зробити господарство ще ефективнішим. Поздовжні послідозбиральні стрічки із суцільного поліпропілену встановлюють на кожному ярусі. Стрічки очищаються скребками, які швидко прибирають послід на поперечний транспортер. Видаоення посліду проводиться одним електродвигуном з усіх ярусів водночас. Похилим транспортером послід видаляється із пташника і завантажується у транспорті засоби. Вологість видаленого посліду складає до 65%, тому його можна образу використовувати як добриво на полях.
ВАТ «Техна» пропонує ліфтову систему яйцезбору, яка позволяє звести рівень пошкоджень яєць до світових норм. Система ліфтового збору яєць складається із приводних станцій поздовжнього яйцезбору (по одній на кожну батарею), поздовжніх стрічкових транспортерів та поперечного і похилого транспортерів з механізмом підйому та стола яйцезбору. Поперечний транспортер займає позицію на поверсі, вмикає поздовжні конвеєри цього поверху і на нього поступає яйце. Далі похилим транспортером яйце потрапляє на стіл яйцезбору. У неробочому стані транспортер знаходиться на верхньому поверсі пташника і не заважає працівнакам пташника.
ТОВ «Техна» також розробило і виготовляє кліткове обладнання для вирощування ремонтного молодняку курей. З першого ж дня курчата їдять із зовнішнього кормового жолобу. Висота годівниці централізовано регулюється в залежності від віку курчат. Кормороздавач швидко та рівномірно подає корм до кожного ярусу батареї. Ніпельні напувалки централізовано і плавно регулюються по висоті відповідно до зросту курчат. На клітку припадає по чотири ніпельні поїлки з двома підвісними чашечками, що знімаються. Вони полегшують курчатам пошук та прийом води у перші дні вирощування та мають додатковий клапан від перетікання. Стрічкове збирання посліду у клітці для вирощування ремонтного молодняку є подібним до системи в клітках для курей-несучок ТБЕ. Зауважимо, що за встановлення такої системи послідовидалення, запах аміаку в пташнику буде практично відсутнім.
ВАТ «Ніжинсільмаш» виготовляє комплекти обладнання для утримання курей-несучок у багатоярусних батареях етажеркового типу ОКН-3 та ОКН-4.
Кліткова батарея — чотириярусна етажеркового типу. Каркас батареї рамний, з кроком між стійками 600 мм. Передня стійка типу «ліфт» зварно-збірної конструкції з приводом транспортерів яєць і мобільного кормороздавача. Задня стійка збірної конструкції з приводом, валами стрічкового транспортера видалення посліду на кожному ярусі та натяжного пристрою мобільного кормороздавача.
. Батарея має мобільний роздавач кормів бункерного типу, який рухається за напрямними, розміщеними у верхній частині каркасу. Установку для напування обладнано ніпелями бічної і вертикальної дії з краплевловлювачами та системою підготовки води.
Збір яєць у ОКН-3 та ОКН-4 виконують стрічкові транспортери з кожного ярусу батареї і ліфтова система, яка містить безпосередньо ліфт і поперечний транспортер, що передає яйця до столу яйцезбору.
Обладнання може обслуговувати поголів’я від 22 тис. (у приміщенні 12х72 м²) до 57,6 тис. курей-несучок (у приміщенні 18х96 м²).
ВАТ «Ніжинсільмаш» виробляє також комплекти для підлогового вирощування ремонтного молодняку та утримання батьківського поголів’я курей К-П-21 та К-П-22, а також комплекти обладнання К-П-31 для механізації та часткової автоматизації технологічних процесів вирощування молодняку курей з 1 до 120 днів у кліткових батареях.
Вітчизняні кліткові батареї не поступаються аналогічним клітковим батареям закордонного виробництва. На підприємстві «Ніжинсільмаш» впроваджена та діє система управління якості ДСТУ-ISO 9001–2001, яка забезпечує виготовлення якісного обладнання, його гарантійне та сервісне обслуговування. Цікаво, що українське обладнання відносно недороге. Крім того, воно значно дешевше в експлуатації.
Серед зарубіжних виробників фірма «Big Dutchman» розробила систему кліткових батарей для курей-несучок Evrovent для поліпшення утримання птиці та підвищення яйценосності. За допомогою системи кормороздачі (елеватор, клітка і комп'ютер кормороздачі МС 33) можна впровадити контрольоване годування птиці. При цьому розподіл корму відбувається лише за потребою курей, що дозволяє уникнути зайвих витрат енергії.
Обладнання складається з 3-8 ярусів. Всі деталі зроблено із жерсті, оцинкованої методом гарячого цинкування, що створює надійний захист від корозії. Завдяки повітряним каналам знижуються аміачні випари і птах має свіже повітря як влітку, так і взимку.
У нашій країні з’являються також господарства, які перейшли на утримання курей-несучок на сітчастій підлозі фірм «Big Dutchman», «Salmet Mёller», «VDL Agrotech». Такі комплекти обладнання включають тарілкову та ланцюгову системи роздачі кормів, ніпельні системи напування, гнізда з нахиленою підлогою, обладнання клімат-контролю, вентилятори, бункери для кормів, сучасні нагрівачі, які працюють на різному паливі. До речі, вартість обладнання для утримання на підлозі на порядок нижча, ніж кліткового обладнання.
Однією з тенденцій у розробленні й упровадженні обладнання в країнах Західної Європи є виготовлення систем, які створюють умови для вільного утримання курей-несучок на ярусах за їх каскадного розміщення з облаштованими місцями для несення яєць, що є одним із різновидів підлогової системи утримання птиці. Це максимально наближує умови утримання курей до природних.
Таке обладнання почали виготовляти фірми «Big Dutchman», «Salmet Mёller» (Німеччина) та «Landmeco» (Данія). Порівняно з підлоговою системою, цей варіант дає змогу значно ущільнити посадку птиці в приміщенні й підвищити ефективність господарювання.
Перспективними є також проекти вигульного утримання птахів, розроблені спеціалістами фірми «Big Dutchman». За цією технологією вихід продукції з одиниці площі буде меншим, однак ціна на яйця, отриманого в екологічно чистому середовищі, вища. Так, десяток яєць від несучок, яких утримують у клітках, коштує 1,87 DM , на підстилці — 3,2, а у вольєрі — 3,71 DM. Треба зазначити, що більшість птахофабрик в Україні не мають можливості переобладнувати старі кліткові батареї, а тим паче купувати дороге обладнання нової конструкції.
УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ВІДТВОРЕННЯ ПТИЦІ

Важливе місце у птахівництві займає процес відтворення птиці. Для утримання батьківського стада курей яєчного напряму часто використовують комплекти обладнання КБР-2 (ТОВ «Уралтехномаш плюс») зі скребковою системою видалення посліду й проточною системою поїння. У батареях КБР-2 щільність посадки батьківського стада яєчних курей становить 7,6–6,5 голів/м2 підлоги пташника. Кількість кліток у ярусі для приміщення завдовжки 96 м становить 31 шт. У кожній клітці — 30 курей і 3 півні. Місткість однієї батареї — 2046 голів. Переобладнання такого устаткування на мікрочашкову систему поїння дозволяє збільшити приріст валової продукції; знизити споживання води, електроенергії, медикаментів; розвантажити очисні системи; знизити вологість у приміщенні.
Вітчизняне кліткове обладнання для утримання батьківського стада ТБР від ТОВ ВО «ТЕХНА» (табл. 1) дозволяє підвищити чистоту і якість яєць, знизити матеріальні й кормові витрати, поліпшити мікроклімат у пташнику. Габаритні розміри клітки, наявність «гнізда» із затемненими шторками створюють умови для досягнення високих результатів відтворення будь-якого кросу птаха. Поділ зон годівлі для курок-несучок і півнів, а також наявність додаткової знімної годівниці для півнів дозволяє максимально реалізувати генетичний потенціал птиці.
Система етажеркового збору яєць у клітці ТБР складається із приводних станцій яйцезбору (одна на кожну батарею) і повздовжніх конвеєрів, що забезпечують вивід яйця на торці батарей. Яйце долає дуже короткий шлях, що забезпечує його схоронність і мінімізує можливість насічки й бою. З етажеркових столів яйця відбирають і сортують вручну, що дає можливість провести вибракування за формою, вагою і забрудненням. Ця система дає можливість плавного регулювання швидкостей збору, а пластикові відбійники знижують ризик пошкоджень.
Інкубація яєць птахів є складовою частиною технології виробництва як яєць, так і м’яса. Вона має такі основні ланки: сортування інкубаційних яєць, відбір і оцінка якості, зберігання, дезінфекція, інкубування яєць, біологічний контроль, оцінка якості та транспортування добового молодняку тощо.
Для сортування інкубаційних яєць використовують різні яйцесортувальні машини. Щодо дезінфекції яєць, то її провадять фізичними (ультрафіолетове і лазерне опромінення, аероіонізація, теплова обробка) і хімічними (формалін, антибіотики, перекис водню тощо) методами.
В Україні обладнання для інкубації яєць не виробляють, тому передові господарства держави використовують імпортну техніку. Одним із світових лідерів у виробництві інкубаторів є компанія «Pas Reform» (Голландія). Інкубатори цієї фірми мають модульний дизайн із роздільними системами керування, охолодженням, обігрівом і вентиляцією для кожної секції, яка підтримує однорідність температури й вологості. Інкубатори «Pas Reform» забезпечують високу продуктивність при мінімальних витратах праці.
Інкубаційні машини Dinos цього виробника розраховані переважно на експлуатацію за принципом: «порожньо-зайнято». Однак у них можна закладати яйця і поетапно: від трьох до шести партій в одну шафу. Режим інкубації регулюється за допомогою персонального комп’ютера, яким обладнано кожну шафу. Комп’ютер автоматично коригує температуру, вологість, повітрообмін тощо. Крім того, усі машини з’єднано з центральним комп’ютером, який графічно записує весь режим інкубації й отримані показники зберігає у пам’яті протягом місяця. На початку виводу яйця із інкубаційних лотків (за допомогою спеціальної машини) перекладають у кошики, які потім розміщують у вивідній шафі типу Tiros.
Інкубатори Combi цієї ж фірми для невеликої кількості яєць: курячих (450-1500 шт.), індичих (351-1170 шт.), качиних (9351-1170 шт.), гусячих (168-560 шт.), перепелиних (1344- 4480 шт.), страусиних (15-75 шт.), ему (20-100 шт.), нанду (25-125 шт.) та ін. Крім «Pas Reform» сучасні інкубатори для яєць птахів різних видів випускають такі всесвітньовідомі компанії як «Petersime» (Бельгія), «Jamesway» (Канада) та ін.

АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА М`ЯСА ПТИЦІ

Сучасне промислове виробництво м’яса птиці базується на використанні високопродуктивних гібридних порід і вирощуванні бройлерів у пташниках із повною механізацією й автоматизацією виробничих процесів. Обов’язковим є регулюванням мікроклімату в залежності від віку птахів, застосування ресурсозберігаючих технологій, використання повнораціонних сухих комбікормів, суворе дотримання ветеринарно-санітарних норм.
Одним із головних завдань модернізації є заміна устаткування. На старих зношених моделях при вирощуванні бройлерів неможливо досягти гарної конверсії корму, через недосконалість конструкції годівниць майже половина його розсипається й опиняється на підстилці. За рахунок встановлення на птахофабриках нового обладнання витрата корму помітно зменшується, унаслідок чого знижується і собівартість продукції.
Новий комплект устаткування для утримання бройлерів, як правило, включає системи поїння, годівлі, вентиляції, обігріву, освітлення, керування й сигналізації. Значних відмінностей в обладнанні різних виробників немає: за головним критерієм - вплив на продуктивність птаха - вони ідентичні. Тому найчастіше вибір відбувається за другорядними показниками – зручність в експлуатації, частота поломок, вартість ремонту.
Для бройлерів застосовують переривчастий ритмічний світловий режим. Уводять його з двотижневого віку. Перший тиждень світловий день становить 24 години, другий – 22-23 години. У відкритих (з вікнами) пташниках використовують природне освітлення вдень, а вночі підсвічують лампочками тільки брудери й годівниці з поїлками біля них. Після двох тижнів в темний час доби світло до годівниць і поїлок подають у ритмі переривчастого режиму (освітленість 25-30 лк). Тим самим створюють дві зони: одна - для активного споживання корму, інша - для відпочинку. Фактично це режим зі змінною освітленістю, розподіленою за зонами.
Існує й інший підхід у розвязанні цієї проблеми. Після освітленості в 25 лк у перші два тижні вирощування, на третій тиждень - її поступово знижують до 5 лк і залишають на цьому рівні до забою.
Інститутом птахівництва УААН запропонований енергозберігаючий режим вентиляції пташників залежно від режиму освітлення. Пропонується в період спокою птахів знижувати рівень повітрообміну в приміщенні на 20%, порівняно з нормативним. Економія електроенергії становить до 10-12%. Встановлено також, що маса в півників-бройлерів у 8-тижневому віці на 16-17% вище, а витрати корму на 1 кг живої маси на 9,5-10% менші, ніж у курочок-бройлерів. Цим обґрунтовується доцільність роздільного вирощування гібридних курчат м'ясних кросів на підлозі. Такий метод сприяє економії корму й більшій однорозмірності поголів'я, при цьому півників можна реалізовувати раніше за курочок.
Технологія вирощування бройлерів передбачає постійний доступ птахів до корму. Але необхідно періодично (щотижня) контролювати рівень живої маси птахів. При вирощуванні бройлерів використовують також режими дозованої (контрольованої) годівлі. Термін вирощування курчат-бройлерів сучасних кросів максимально становить 6-7 тижнів (вік забою). Перед забоєм птахи проходять так звану голодну витримку — 6-8 годин без корму при вільному доступі до води.
У країнах із розвинутим птахівництвом (Німеччина й інші) для вирощування бройлерів використовують сучасний механізований та автоматизований комплекс обладнання для підлогового утримання птиці. Виготовляють його із якісних металів і полімерних матеріалів. Складається він із бункерів для прийому та короткотермінового зберігання комбікормів, для приймання комбікормів у пташниках, кормороздавачів, де корми подають трубами (як правило, спірально) годівниць; систем напування птиці з ніпельними напувалками; створення мікроклімату; опалення та освітлення. При цьому конструктори закордонних фірм врахували особливості обслуговування відгодівельного поголів’я бройлерів.
На територіях з холодною зимою й (або) високою температурою повітря влітку витрати на обігрів/охолодження у випадку традиційного підлогового вирощування можуть перетворити підприємство в збиткове. До того ж, існують регіони, де територія для забудови обмежена, і, тому, дуже дорога. Для таких територій утримання бройлерів у багатоярусних клітках є ідеальною альтернативою, яка дозволить досягти високих результатів виробництва й більшої концентрації поголів'я на одиницю площі.
Нещодавно світовий лідер виробництва обладнання для птахівництва, компанія «Big Dutchman», розробив нову систему кліток для бройлерів Avimax. Завдяки їй фінальний бройлер утримується на м'якому пластиковому настилі, а власник не витрачається на підстилку.
Лоток Fluxx для годівлі птиці запобігає розкиданню корму. Система поїння має гігієнічну ніпельною поїлку, яка забезпечує економне використання води, централізована лебідка дозволяє легко змінювати висоту поїлки відповідно до віку птаха. Індивідуальні відсіки клітки Avimax дають птиці вільний доступ до корму й води. Відстані дуже малі, тож, нема потреби додаткової годівлі. Вирощування й фінальні стадії в маленьких групах також сприяють зменшенню стресу тварин. Це призводить до підвищення рівня однорозмірності птиці, кращої конверсії корму й збільшення фінальної ваги.
Вітчизняні виробники виготовляють якісне обладнання як підлогового, так і кліткового утримання бройлерів. ВАТ «Завод «Ніжинсільмаш» розробив обладнання для підлогового утримання та вирощування бройлерів ОПБ-1. Обладнання призначено для комплексної механізації та автоматизації технологічних процесів для підлогового утримання бройлерів із годівлею сухими повнораціонними комбінованими кормами. До складу установки входять: зовнішній бункер із лінією завантаження комбікормів; роздавач сухих кормів із круглими годівницями; система напування з ніпельними напувалками; система локального обігріву курчат із електричними брудерами; електрообладнання.
ВО «Техна» виготовляє кліткові батареї для утримання бройлерів (ТБЦБ) і ремонтного молодняку (ТБЦЕ). Спільну регулювальну планку, яка відкриває доступ до кормів залежно від віку птаха, замінено на індивідуальні планки. Спеціальна захисна планка не дозволяє одноденному курчаті вилазити із кліток. Висота поїлок централізовано регулюється. Підкладка з оцинкованої сталі з акуратно обробленими краями запобігає попаданню калу в кормовий жолоб нижніх ярусів і захищає птаха від травм під час годівлі. Використання суцільних оцинкованих поперечних перегородок з перфорацією поліпшує гігієну й забезпечує достатню кількість свіжого повітря. Мінімальне використання елементів із пластмас поліпшує гігієну й дозволяє робити гарячу мийку під тиском.
Енергозберігаючі технології обладнання забезпечують низькі експлуатаційні витрати при застосуванні клітки. Установлена потужність електроустаткування на кожній батареї становить 2,3 кВт. Через застосування вітчизняних комплектуючих вартість ремонту клітки є порівняно невисокою.
Актуальним нині є також питання комп’ютеризації птахофабрик. Компанія «Big Dutchman» розробила новий модульний комп'ютер «Viper», який здійснює контроль за кліматом і процесом виробництва в пташниках (для утримання бройлерів, курок-несучок і батьківських черід). Viper можна використовувати з найбільш поширеними типами вентиляції, включаючи бічну-, перехресну-, тунельну-, або комбітунельну вентиляцію. Система контролює вхідну й вихлопну труби, ґрунтуючись на температурі усередині приміщення і ззовні, а також на вік птаха. Viper також реєструє всі важливі дані щодо виробництва, росту, споживання корму й води. Таким чином, успішно враховуються всі важливі продуктивні функції, показники яких при необхідності можуть бути передані в комп'ютер через мережу.
Viper не лише поєднує найбільш важливі кліматичні й виробничі функції, а й, завдяки великому графічному дисплею, є дуже простим у використанні. Контрольовані комп'ютером клімат і виробництво дозволяють фермерові швидко реагувати на будь-які зміни продуктивності й вчасно вживати заходи для покращення показників продуктивності й збільшення доходу.
Важливе значення для успішної діяльності птахофабрик має також обладнання для забою та переробки м’яса птиці. Світовими лідерами з виробництва таких машин є компанії «Stork», «Siepmann», «Meyn», «Linco». Німецька фірма «Siepmann» розробила і виготовила прилад для оглушення птиці. Згідно з інструкцією із дотримання вимог захисту тварин при їх забиванні, оглушення шляхом удару по голові при забої понад 100 голів птиці щоденно заборонено. За допомогою приладу від «Siepmann» можна проводити забій, що відповідає вимогам захисту птиці. Мимовільному ввімкненню приладу запобігає інтегрований пристрій вимірювання опору перед подаванням струму в електроди. Для забою використовується принцип постійного струму. При цьому тривалість дії струму і його сила можуть регулюватися залежно від виду птиці. У разі помилок у використанні типу недостатнього контакту або недостатнього часу протікання струму на спеціальне табло подаються оптичні сигнали.
Важливим напрямком підвищення ефективності галузі є нині виробництво яєчних продуктів. На вітчизняних птахофабриках переробляється не більше 15% яєць, тоді як за кордоном — до 40 %. Сьогодні цей сегмент є дуже перспективним.
Отже, залучення інноваційних технологій у птахівничу галузь є сьогодні виправданим і , безперечно, потрібним. Стрімкий розвиток птахівництва, його висока прибутковість дозволять швидко окупитися інноваційним витратам. Вітчизняні технології в цілому відповідають європейським вимогам, тому використання саме української техніки є сьогодні найбільш вигідним.



Категория: Статьи | Добавил: osipovan
Просмотров: 11303 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: